logo TJ Spartak Perštejn

 

fotbaltenisvolejbalnohejbal stolni_tenis rekreační sport

TJ Spartak Perštejn

Historie TJ Spartak Perštejn

Letovisko Perštejn jako takové má tradici sportovní obce od nepaměti. Chceme-li však objektivně určit nejúspěšnější druh sportu, pak je to určitě Volejbal. Pravda, počet sportovců v tomto odvětví nikdy nepřevýšil počet sportovců v kopané, ale zato nikdo jiný nehrál tak špičkové soutěže druhé ligy a dnes dokonce i nejvyšší extraligovou soutěž v České republice, než právě perštejnští volejbalisté. Malý rozlohou, ale velký ve sportu a krásný přírodou, to je Perštejn.

bloquete

Vznik TJ Spartak Perštejn – dříve "SOKOL" se datuje již od května 1945.
Od roku 1946 se již konaly pravidelně turnaje volejbalistů.


V roce 1945 se parta mladých sportovců, kteří se přistěhovali do Perštejna původně za prací rozhodla, že založí klub SK JAWA Praha – dříve Sokol – později Spartak. Jejich reprezentace volejbalu v okresním poháru města Kadaně byla velmi úspěšná. Tenkrát postoupili do krajského přeboru v Karlových Varech. V Perštejně se ale nehrál jen volejbal, ale velkých úspěchů dokázali perštejnští sportovci i v atletice nebo třeba plavání.

Volejbal však vyžadoval stále větší a větší kvality a jeho velký rozvoj se datuje do 60 – 70. let příchodem nové generace.

Od roku 1970 se traduje mezinárodní volejbalový turnaj mužů a žen a od roku 1992 současně Mistrovství ČR ve volejbale na antuce – Kooperativa Cup.

Nejvyššího vrcholu dokázal Perštejnský volejbal v letech 1999 – 2002, když postoupil do Extraligy mužů. Tady hraje Perštejn s takovým celky, jako například Českými Budějovicemi, Zlínem, Libercem nebo Odolenou Vodou. Právě v Extralize má perštejnský volejbal výborné úspěchy. V letech 2000 až 2002 vybojovali volejbalisté dvakrát 4. místo a jednou 5. místo. a to je více, než kdo kdy čekal.

Současnost TJ Spartak Perštejn

V České unii sportu máme v rámci TJ Spartak 161 registrovaných členů.

Oddíl fotbalu opět navýšil svůj počet členů ve Fotbalové asociaci ČR na 124 (113 v r. 2016) při počtu obyvatel obce 1119 (údaj místopisy.cz). Pro porovnání sousední FK Klášterec má aktuálně 165 členů FAČR při počtu obyvatel 14.720 (údaj místopisy.cz).

V loňském roce jsme v rámci činnosti mládeže výborně rozvinuli oddíl stolního tenisu a oddíl volejbalu pro děti. V rámci velmi kvalitních tréninků se mladí sportovci viditelně zlepšují a narůstá i členská základna v těchto oddílech. 24. 5. 2017 se uskutečnil 1. ročník turnaje dětí ve stolním tenisu, vítězem se stal Marek Surý.

Oddíl nohejbalu zorganizoval řadu tréninkových zápasů a miniturnajů v průběhu celé sezóny. Vynikající účast měl už 11. ročník turnaje ASTRA CUP (18 týmů), velký úspěch jsme slavili i na turnaji Měděnec 2017, kde jsme zvítězili.

Fotbalový tým mužů potřetí za sebou postoupil do vyšší soutěže, tentokrát historicky do HET Krajského přeboru. Výborně si vedou ve svých soutěžích i žáci a obě přípravky.

Ve dnech 26.-29.8.2017 pořádal fotbalový oddíl Spartak Perštejn hráčský kemp pod záštitou Fotbalové akademie Františka Veselého. V roce 2016 se někteří hráči Spartaku účastnili kempu v Praze, v r. 2017 přijel František Veselý k nám do Perštejna.

Výborně vedené tréninkové jednotky, krásné počasí a nadšené děti byly odměnou za přípravu kempu.

Dále TJ zorganizoval VIII. ročník cyklotoulky s Kebou a turnaje ve hře Petanque .

Tradičně velmi populární je, zvlášť mezi ženami, rekreační cvičení a turistika.

Starší přípravka TJ Spartaku Perštejn dosáhla velkého úspěchu v zimní halové lize, která se hrála od ledna do března 2018 ve sportovní hale v Málkově. Podařilo se jí v konkurenci 14 týmů postoupit mezi nejlepších 7 do „finále A“ této soutěže.

Ve finálovém turnaji hraném 4.3.2018 se umístil náš tým na výborném 3. místě, hned za výběrovými týmy MFK Most a Tatran Kadaň.

Mladší přípravka se v konkurenci 12 týmů v zimní halové lize také probojovala do „finále A“, kde se umístila na velmi dobrém 5. místě. Jolanka Šťovíčková se již tradičně stala nejlepší brankářkou celého turnaje.

Mladým sportovcům gratulujeme.

Slávek Kuchta opět a Petr Sapanosz nově úspěšně reprezentovali náš oddíl v 51. ročníku ČEZ Jizerská 50, která se konala 17.2.2018.

Počet akcí a sportovních utkání v roce 2018 bude svým počtem srovnatelný s rokem 2018, stejně jako loni se budeme opět účastnit volejbalového turnaje v Pegau a ženy zde budou obhajovat loňské vynikající první místo.

Každoročně provádíme průběžné opravy a údržbu sportovních areálů, na které věnujeme průměrně 80.000Kč, poslední akcí byla terénní úprava svahu u koupaliště na fotbalovém hřišti a úprava cesty u vjezdu do fotbalového areálu. Údržba volejbalového areálu probíhá také formou brigád členů TJ.

Stalo se již pravidlem, že téměř každý týden je zveřejněn článek o TJ Spartak v regionálním tisku, výsledky našich fotbalistů vycházejí v celostátním vydání deníku Sport. Sestřihy rovněž vysílá klášterecká kabelová televize. Přímé přenosy každý týden a záznamy fotbalových utkání jsou ke shlédnutí na www.tvcom.cz

V současné době má Spartak tyto aktivní oddíly:

1) oddíl volejbalu

- soutěž okresního přeboru žen

- tradiční turnaj Perštejnské léto

- mládež

- rekreační volejbal

2) oddíl nohejbalu

- nohejbal pro členy a veřejnost, turnaje

3) oddíl stolního tenisu

- mládež

- turnaje pro členy a veřejnost

4) oddíl rekreačního sportu

- turistika

- cvičení

- pétanque

- klasické lyžování

5) oddíl fotbalpoolu

6) oddíl fotbalu

- mužstvo dospělých HET Krajský přebor

- družstvo starších žáků OP

- družstvo mladší přípravky OP

- Stará garda – pravidelné turnaje

- akce pro školní děti

- Fotbalová akademie Fr. Veselého


TJ Spartak zviditelňuje své jméno i jméno Obce Perštejn nejen v regionu chomutovska, ale v celém Ústeckém kraji a je vysoce respektovaným sportovním oddílem.

Nezbývá než poděkovat všem sportovcům i funkcionářům za jejich skvělou činnost a reprezentaci Perštejna a popřát jim do dalších sportovních bojů hodně úspěchů.

bloquete

TJ Spartak Perštejn při této příležitosti děkuje všem sportovcům z Perštejna,
kteří od r. 1945 dodnes věrně pokračují v tradici, za kterou se nemusí stydět.


Vonné oleje do aroma lamp Správa autoparku . Jeřábnické práce za nejvýhodněší cenu v Praze a Středočeském kraji.